Zadruga je osnovana 27.05.2011. od strane 7 zadrugara. Svrha osnivanja zadruge je unaprijeđenje skrbi o ranjivim i marginaliziranim skupinama društva i pojedinaca.
Zadrugari svoj rad temelje na zadružnim vrednotama:
samopomoći, odgovornosti, demokratičnosti, ravnopravnosti, pravičnosti i solidarnosti
te moralnim vrednotama:
poštenju, otvorenosti, društvenoj odgovornosti, međusobnom uvažavanju, osjetljivosti za ranjive skupine društva.
Ciljevi zadruge su:
podizanje kvalitete života pojedinaca, obitelji i ranjivih skupina društva
a) pruža pomoć u zadovoljenju osnovnih životnih potreba, osobama koje, zbog nepovoljnih osobnih, gospodarskih, socijalnih i drugih okolnosti, one same ili uz pomoć članova obitelji, ne mogu zadovoljiti
b) uključuje u radne i gospodarske procese osobe s umanjenom radnom sposobnošću i druge osobe koje nemaju dovoljno sredstava za podmirenje osnovnih životnih potreba, a nisu u mogućnosti ostvariti ih svojim radom ili drugim izvorima.
Po toj osobitosti djelovanja, zadruga se svrstava u socijalne zadruge.
Ovakvo određenje također je i temelj društvenog poduzetništva koje zadruga promovira i provodi. U okviru socijalne djelatnosti, zadruga pruža slijedeće usluge:
Psihosocijalno osnaživanje
podizanje vještina za traženje zaposlenja teže zapošljivih skupina i osoba (Klub za zapošljavanje, karijerno savjetovanje, osobni plan promjene);
Socijalizacijsko-komunikacijske radionice
kreativne radionice za dulje nezaposlene osobe i dr.
Zadruga je razvila i proizvodni dio (djelatnost), unutar koje se proizvode:
Mini urbani vrtovi (MUV) i Bio-lončanice (ručna izrada lončanica od prirodnih materijala), koja se organizira kao dio radno-okupacijske terapije za ranjive skupine (osobe s invaliditetom, liječene ovisnike, žrtve obiteljskog nasilja i dr.)
Zadruga svoje ciljeve ostvaruje redovitim provođenjem aktivnosti (pružanjem usluga, prodajom zadružnih proizvoda), te putem projekata u koje, kao ciljane skupine-korisnike, uključuje marginalizirane skupine.
1. "ReStart-podrška beskućnicima za ulazak na tržište rada"
2. Projekti društvenog poduzetništva: "MUV (mini urbani vrt) za bolji svijet", "Sapuni s točkicama-socijalno poduzetništvo slijepih i slabovidnih osoba"
3. "Socijalnim uključivanjem do zaposlenja osoba s invaliditetom"
4. "Hortiterapija za treću životnu dob (2)"